Deze pagina biedt inzicht in de incidenten waarbij personen zijn aangetroffen die via de Nederlandse zeehavens het Verenigd Koninkrijk probeerden te bereiken. De cijfers bevatten een specificatie per jaar, havenlocatie en maand. De gegevens van het lopende kalenderjaar worden maandelijks geactualiseerd.

Totaal aangetroffen inklimmers per jaar

Vergelijking 2021 – 2026 (lopend kalenderjaar)

In deze grafiek wordt het jaarlijkse aantal aangetroffen personen weergegeven dat illegaal via de Nederlandse zeehavens het Verenigd Koninkrijk probeerde te bereiken. De cijfers van het lopende kalenderjaar worden maandelijks geactualiseerd. Het cijfer voor 2026 betreft een cumulatieve tussenstand van het lopende kalenderjaar; de actuele stand per maand is terug te vinden in het maandoverzicht onderaan deze pagina.

Jaaroverzicht per havenlocatie

Havenlocatie202120222023202420252026
Hoek van Holland258132118278145
Europoort2428154241917
IJmuiden4364171251
Vlissingen-Oost922420
Moerdijk809200
Overige havens700100

In deze tabel wordt het aantal aangetroffen personen per havenlocatie weergegeven vanaf 2021 tot en met het lopende kalenderjaar. De cijfers van het lopende kalenderjaar worden maandelijks geactualiseerd.

Maandoverzicht inklimmers (lopend kalenderjaar)

HavenlocatieJanuariFebruariMaartAprilMeiJuniJuliAugustusSeptemberOktoberNovemberDecember
Hoek van Holland22402031004
Europoort130650200
IJmuiden000010000
Vlissingen-Oost000000000
Moerdijk000000000
Overige havens000000000

In deze tabel worden de maandelijkse registraties van aangetroffen personen per havenlocatie weergegeven voor het lopende kalenderjaar. De cijfers van het lopende kalenderjaar worden maandelijks geactualiseerd.